agentura za hranice
E-mail:info@zahranice.com
GSM:+420 776 011 495

Vodácké trasy - nejen za hranice

Plavba kaňonem řeky Labe

Základní trasa Děčín – Schmilka
(15 km - 3 hodiny)

Plavba začíná v Děčíně na Starém městě v blízkosti restaurace Kocanda (pravý břeh). V první části Vás čeká pěkná vyhlídka na Děčínský zámek a Pastýřskou stěnu. Za městem Vás voda donese do labského kaňonu, který je ojedinělý nejen v Čechách, ale i v Evropě. Plavba je dlouhá přibližně 15 km a trvá 2,5 až 3 hodiny bez přestávky. Zvýšené pozornosti je potřeba dbát u kyvadlového přívozu v Dolním Žlebu (vyčkat, až bude na levé straně). Cílové místo se nachází těsně za státní hranicí v obci Schmilka na pravém břehu řeky hned za přívozem.

S vodáckou agenturou Za hranice plavba Labským kaňonem

Prodloužená trasa Děčín – Bad Schandau
(22 km - 4 hodiny)

Plavba začíná opět v Děčíně na Starém městě v blízkosti restaurace Kocanda (pravý břeh). Po proplutí základní trasy pokračujete dál německou částí labského kaňonu, kde se můžete kochat bizarními skalními útvary nad řekou (Schramstein) nebo malebnou lidovou architekturou. Cestou též míjíte četné přívozy. Plavba je dlouhá přibližně 22 km a trvá až 4 hodiny bez přestávky. Příjemné místo pro přestávku s občerstvením se nachází v Dolním Žlebu (kotvit nutné za přívozem - počítejte s delší dobou plavby). V tomto úseku je v horkých dnech i příjemné koupání. Cílové místo se nachází na levém břehu Labe u vlakového nádraží Bad Schandau cca 300 m před velkým silničním mostem přes Labe.

Koupání v Labi

Další prodloužené trasy (celodenní)

Děčín > Königstein - 27 km

Cílová stanice se nachází na levém břehu Labe.

Děčín > Rathen - 33 km

Cílová stanice se nachází na levém břehu Labe u přívozu.

Děčín > Stadt Wehlen - 36 km

Cílová stanice se nachází u kanenných schodů na levém břehu Labe cca 100 m před přívozem.

S vodáckou agenturou Za hranice plavba Labským kaňonem

Děčín > Pirna - 44 km

Cílová stanice se nachází u parkoviště na levém břehu Labe cca 200m před mostem.

Ústí nad Labem > Děčín - 23 km

Místo vyplutí dle domluvy, cíl se nachází na přístavišti pod děčínským zámkem.

Povrly > Děčín - 15 km

Místo vyplutí u přívozu na levém břehu Labe, cíl se nachází na přístavišti pod děčínským zámkem.

S vodáckou agenturou Za hranice z Ústí nad Labem do Děčína

Vodácké expedice po Labi (vícedenní, kombinované s cyklistikou)

Pokud plánujete delší výlet na Labi vyjdeme Vám vstříc. Můžete volit i několikadenní výlet, například z Děčína do Dráždan. Doporučujeme, abyste si pečlivě nastudovali místo pro kempování. Lodě Vám dopravíme i do Ústí nad Labem (u střekovského zdymadla), kde se vám nabízí zajímavá plavba městem pod (jeho třemi mosty) a dále severním úsekem Českého Středohoří. Občerstvit se můžete ve vyhlášené pivovarské restauraci Tivoli ve Velkém Březně, pokocháte se výhledem na zříceninu hradu Vrabinec za Těchlovicemi. Plavbu můžete přerušit na přístavišti pod děčínským zámkem a občerstvit se zde (lodě nenechávejte bez dozoru!) a dále již můžete pokračovat po základní trase. V celé délce plavby řeku lemuje cyklistická stezka, takže můžete mít při plavbě cyklistický doprovod, případně v kombinované skupině je možno střídat dopravní prostředky (kolo - loď) dle libosti.

Labská cyklostezka v Děčíně

Specialita pro milovníky živé vody - Ploučnice

Při dobrém stavu vody, zejména v jarních měsících, můžete vyzkoušet i méně známý spodní úsek řeky Ploučnice. Úsek je vhodný pro zkušenější vodáky. Kontaktujte nás a domluvíme si podrobnosti.